Contact form submitted.
Odeslat

*Povinná pole

2018-Nepál-červená panda a jiné

CENA? Opět lidová, 86.000,-Kč + mezinárodní letenka(cca 25.000,-Kč)

Chcete zlepšit své fotografické dovedosti?

Červená panda-její nalezení a fotografování-úspěšnost 90%.

Tůra

Krajina 

WILDLIFE

Náročnost: STŘEDNÍ

Popis cesty

Představte si, že fotografujete úchvatnou krajinu Mt. Kangchenjunga a Mt. Everestu. Představte si, že se stanete fotografem divoké zvěře v jedné z nejvíce biologicky rozmanitých oblastí světa, kde sídlí nepolapitelná nepálská panda červená. Představte si, že prozkoumáte  překrásné mraky v Himálájích a stanete se členem nepálských komunit...

ITINERÁŘ CESTY

Vedle pandy červené budete pozorovat mnoho dalších druhů: levhart sněžný, leopard obláčkový, himálajský černý medvěd, liška bengálská, šakal zlatý, makak asijský...A dalších 120 druhů ptáků!

Den první–neděle prvního dubna

Přílet na letiště Káthmándú. Buďte vítáni a dopravte se do svého ubytování. Máte volný čas před setkáním s kolegy, pak bude večerní a výletní info.

Den druhý–pondělí druhého dubna

Fotografické poslání dne:

Vylepšíte své dovednosti oblasti cestovní fotografie! Zachytíte některé z významných a nejznámnějších nepálských míst a zjistíte,  jak vypadají vaše architektonické snímky impozantně a tak nějak jinak. Celý den prohlídky v živém a krásném údolí Káthmándú. Návštěva paláců, tržišť a chrámů.

Den 3.–úterý 3. dubna

Fotografické poslání dne:

Tento den je plný desítek jedinečných šancí na fotografování krajiny. Naučíte se používat fotografickou techniku bracketing a používat fotografické filtry. Naučíte se také další techniky fotografování krajiny nejen širokoúhlým objektivem, ale ji teleobjektivem. Pozdní odpolední 45 minutový let do Bhadrapuru s nádherným výhledem na himálajské pohoří včetně Mt. Everest. Pak pojedete po silnici do Ilamu a začnete cestu na sever do hor. Budete projíždět čajové zahrady a nepálskou komunitou. Přenocování Vvhotelu Ilam s výhledem na čajové zahrady.

Den 4.–středa 4. dubna

Během tohoto dne se naučíte, jak se správně připravit na další fotografování. Cestovní fotografie se stávají vzrušujícími, ale i složitějšími, když jsou kombinovány s přírodou a fotografováním ptáků. Po snídani v hotelu Ilam budeme pozorovat ptáky a poté pojedeme na místo s červenou pandou. Odpoledne dorazíme na Dobato(posazený na horském hřebeni-2655mnm), vesnice je nejblíže habitatu červené pandy. Na této základně zůstaneme další čtyři noci. Lehký výlet na pozorování ptáků a savců. Přenocování v Dobato.

Den 5. a 6.--5. a 6. dubna

Skutečné himálajské dobrodružství začíná. Budeme sledovat divokou zvěř. Místní nepálci se s námi podělí o bohaté zkušenosti, budeme fotografovat východ a západ slunce v HImálájích! Další dva dny budeme sledovat pandy černevé v místních "temperamentních" lesích. Samozřejmě uvidíme i jiné savce a ptáky. V místních domech se zastavíme na oběd a teplé občerstvení. Dvě noci pobyt v Dobato.

Den sedmý-sobota 7.dubna

Po snídani budeme hledat pandu červenou a další volně žijící zvířata. Oběd v Kalpokhari(3024mnm) na nepálsko- indické hranici s překrásným výhledem na údolí řeky Mai. Vydáme se na nejvyšší vrchol v oblasi Singhalila(3636mnm) s dechberoucími výhledy na Mt. Kanchaenjunga a Mt. Everest. Přenocujeme v hotelu Sandakpur. 

Den osmý-neděle 8.dubna

Získáte nádherné fotografie krajiny. Jste zvyklí vše v krajině fotit širokoúhlým objektivem? Ale umíte to i teleobjektivem? Naučíte se to. A to tak, že vaše fotografie budou ostré od začátku až do konce. Ráno se rychle přesuneme na panoramatický výhled impozantních Himálájí během východu slunce. Po snídani vyjedeme zpět do Dobatu na oběd a pak  do Ilamu.

Den devátý, den poslední-pondělí 9.dubna.

Náš poslední den. Za zády necháme Ilam a vracíme se zpět do Káthmándú. Společná večeře, odlet.

Cena zahrnuje:

  • Všechny vnitrostátníletištní trasfery, stravování a ubytování

  • jeep dopravu

  • průvodce

  • nosiče v Káthmándú

  • ubytování v rustikálním stylu, v čajovnách a rodinách. Hotel v Káthmándú a čajových zahradách

Cena nezahrnuje:

  • Mezinárodní letenku cca 25.000,-Kč

  • Balené a alkoholické nápoje, kapesné

 

Ještě váháte? Velikost skupiny 7 fotografů. Info, co s sebou, poskytnu pouze přihlášeným.

Volných míst: žádné volné místo

Váš Mirek Chytil

 

Z minulé cesty